Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

ÖZGE GÜNAYDIN ‘RHINOS BACK IN TOWN’ BELGESELİ NatGeo’da

2 Mayıs akşamı, saat 22.00’de National Geographic Türkiye’de sanatçı Özge Günaydın’ın Dünya’nın 6.kitlesel yok oluşunu, soyu tükenen gergedanlar üzerinden irdelediği, Masterpiece Hall-Maslak’ta sergilenen ve Nef tarafından desteklenen “Rhinos Back In Town” sergisinin önemli bir parçası olan film yayınlanacak.

İnsanlık inatla; iklim değişikliği, kirlenme, doğal kaynakların aşırı kullanımı gibi küresel sıkıntıları görmezden geliyor… Ekosistem çöküyor, biyolojik çeşitlilik hızla bozuluyor… Bu durum kıtlığı, salgınları ve çeşitli afetleri de beraberinde getirebiliyor...

“Bugün, birkaç nanometre boyutundaki bir virüsten ders almış olma ihtimalimiz var mıdır sizce? Yarın, gezegenimizi, üzerindeki tüm canlılarla beraber kurtarabilmek için halen yapabileceğimiz bir şeyler kalmış mıdır?” Bu sorunsalığın sanatsal işaretleri ile hazırlanan çalışma Özge Günaydın’ın Dünya’nın 6.kitlesel yok oluşunu, soyu tükenen gergedanlar üzerinden irdelediği bir büyük proje.

Sanatçı bu kez, içimizi acıtacak ancak bizi uyandırabilecek belgesel tadında mini bir film aracılığı ile izleyici ile buluşuyor. Bu kısa ama sarsıcı belgeseli kaçırmayın!


SH  29.04.2020

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.