Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

MISS TURKEY 2021 BİRİNCİSİ DİLARA KORKMAZ

SANATÇI FIRAT NEZİROĞLU TASARIMI İLE DÜNYA’DA ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK

MISS TURKEY 2021 yarışmasında dereceye giren 4 güzelin dünyanın faklı noktalarında ülkemizi temsil etme heyecanı sürüyor. Bu yıl yarışmada birinci seçilen Dilara Korkmaz’ın ve yarışmada kazanan güzellerin kostümlerini hazırlayan dünyaca ünlü dokuma sanatçısı Fırat Neziroğlu;
New York Fashion Week’ te ülkemizi temsil ederken kullandığı özel teknikleri bu kez Göbeklitepe ilhamı ile birleştirdi.

Medeniyetlerin beşiği ülkemizin, kilim,kumaş ve halının en eski örneklerinin tarihsel süreçlerini günümüze bağlayan modern dokunuşlarla harmanlanan bu çok özel giysiler,sanatçı Fırat Neziroğlu tarafından 2 aylık uzun bir süreçte dokundu.

Konu ile ilgili bilgi aldığımız Neziroğlu “ Ülkemizi dünyada temsil edecek güzellerimizin kıyafetlerini tasarlamak onur verici. Tarihin sıfır noktası Göbeklitepe’den ilham alarak gerçekleştirdiğim Dilara Korkmaz’ın kıyafeti ile, hem iklim değişikliğinde önemini kavradığımız toprağın; hem de yaşadığımız coğrafyanın altın kadar kıymetli değerlerini, başak taneleri ile bereketi, çiçekler ile umudu ve hiçbir meta ile değişmeyecek değerinin altını çizdim. Aylar süren bu özel el dokuması ile Dilara’nın ülkemizin değerlerini üzerinde taşıyor olduğunu bilmesi, kendisi içinde güven kaynağı olacaktır diye düşünüyorum” dedi.

16 ARALIK PERŞEMBE GÜNÜ HEYECAN DORUKTA

Miss Turkey 2021 birinci güzeli Dilara KORKMAZ ,Miss World yarışmasında Porto Riko ‘da Türkiye yi temsil edecek. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Finans Yüksek Lisans Bölümü 2. sınıf öğrencisi olan Korkmaz, Porto Riko’nun Coliseo De şehrinde 16 Aralık Perşembe günü yapılacak olan Miss World yarışmasında 85 ülke arasında Türkiye adına yarışmak için 21 Kasım ‘da Porto Riko’ya uçtu.

Korkmaz ‘’Miss World atmosferinin bizzat içinde olup o havayı teneffüs edeceğim için heyecalıyım.Ülkemi en iyi şekilde temsil edebilmek için elimden geleni yapacağım” diyor.


SH  8.12.2021

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.