Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

CAMILLE SAINT-SAENS’I ANMA KONSERİ

İDSO DENİZBANK KONSERLERİ “CAMILLE SAINT-SAENS’I ANMA AKŞAMI”NDA; 10 ARALIK CUMA SAAT 20.00’DE İSTANBUL AKM’DE

10 Aralık 2021 Cuma akşamı saat 20.00’de İstanbul AKM Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilecek İDSO DenizBank Konserleri – “Camille Saint-Saens 100. Ölüm Yıl Dönümü Anma Akşamı”nda; ülkemizin yetiştirdiği yetenekli ve başarılı genç müzisyenler arasında yer alan şef Can Okan yönetiminde, hem akademisyen hem de kemancı olarak ülkemizin müzik yaşamına katkı sunan, genç ve başarılı keman sanatçısı Bahar Biricik sanatseverlerle buluşacak. Camille Saint-Saens'ın en sevilen eserleri arasından bir seçki, dinleyicilere unutulmaz saatler yaşatacak.

Üstün yetenekli bir çocuk, parlak bir piyanist, çok yönlü bir besteci, hatta iyi bir ressam…

Yalnızca müzikte değil sanatın hemen her alanında ve bilimde de söz sahibi dahi kişilik olan Camille Saint-Saens; Fransız besteci, orkestra şefi, orgcu ve piyanisttir. En bilinen eserleri; Hayvanlar Karnavalı, Introduction and Rondo Capriccioso, Danse Macabre’dir. Piyano Konçertoları, 3. Senfonisi ve Samson ile Dalilah isimli eserleri ile de tanınan Fransız bestecinin, çok küçük yaşta yeteneği kendini belli etmiştir. Bir dizi senfonik şiirin ardından kendisine büyük ün sağlayan 5 piyano konçertosu yazmıştır. En iyi eserlerinden biri olan 3.Senfonisi'ni Lizst'e ithaf etmiştir. Seyahati seven bir kişidir ve Cezayir kültüründen çok etkilenmiştir. Son dönem eserleri bu kültürden izler taşır.

Program:
• Camille Saint-Saens, “Danse Macabre”
• Camille Saint-Saens, “Introduction and Rondo Capriccioso”
• Camille Saint-Saens, “Havanaise”
• Camille Saint-Saens, “Bacchanale”

İDSO Müdürü Timuçin Abacı; “İDSO DenizBank konser programımızda bu hafta ünlü Fransız besteci, orkestra şefi, orgcu ve piyanist olan Camille Saint-Saens’ı ölümünün 100. yıl dönümü’nde bir konserle anacağız. İstanbul AKM’deki bu konserimizde tüm müzikseverleri görmekten ve bu klasik müzik akşamını hep beraber yaşamaktan mutluluk duyacağız" diyor.

İDSO konser biletleri www.biletinial.com’dan temin edilebilir.


SH  8.12.2021

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.