Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

KRİZ SANATI VURDU

ABD'nin New York kentinde düzenlenen bir müzayedede ressam Pablo Picasso'ya ait bir tablo alıcı bulamadı.

Sotheby's Müzayede Evi'nde düzenlenen "izlenimci ve modern sanat ürünü eserler müzayedesi" beklenen ilgiyi görmedi. 36 izlenimci ve modern sanat ürünü eserin satışa çıkarıldığı müzayedede 29 eser toplam 61.3 milyon dolara satıldı.

Müzayedenin en büyük sürprizi ise gecenin iki büyük eseri olan, Picasso'nun kızı Maya'yı 2.5 yaşındayken resmettiği tablo ile İsviçreli heykeltıraş Alberto Giacometti'nin 1951 yılında yaptığı bronz kedi heykelinin satılmaması oldu. Her iki eserin de 16 ile 24 milyon dolar aralığında bir fiyata satılması bekleniyordu.

Müzayedede, Camille Pissarro'nun "Flood in Pontoise" adlı tablosu yaklaşık 3 milyon, "The Female Goat Keeper" adlı eseri ise 2.5 milyon dolara, Claude Monet'ye ait "Sailboat on the River Seine, Argenteuil" adlı eser ise 3.5 milyon dolara alıcı buldu.

En büyük çekişme ise, soyut resmin öncülerinden Hollandalı ressam Piet Mondrian'ın çalışması "Composition in Black and White, with Double Line" için oldu, 5 milyon dolara satılması beklenen eser 9.3 milyona satıldı.

Bugün de bir başka büyük müzayede evi Christie's, izlenimci ve modern sanat örneklerinin satışa sunulacağı bir müzayede düzenleyecek


AA  7.05.2009

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.