Kav..." /> Sanatsal Haber... Türkiye'nin Sanat ve Kültür Portalı.

                                                                               

  Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

‘BARIŞ TRENİ’ YOLA ÇIKTI

Kavala ve Kapadokya'da düzenlenen "Türk-Yunan Dostluk Festivali" kapsamında sefere konulan "Barış Treni", Haydarpaşa'dan hareket etti.

Kavala ve Kapadokya'da düzenlenen "Türk-Yunan Dostluk Festivali" kapsamında sefere konulan "Barış Treni", Haydarpaşa Garı'ndan hareket etti.

Yunanistan'dan yola çıkan ve dün Haydarpaşa Garı'na uğrayan "Barış Treni", bugün (15.06.2009) Kayseri İncesu'ya ulaşacak ve etkinlik kapsamında yolcular festivalin gerçekleştirileceği Kapadokya'ya gidecek.

Akademisyen, diplomat, iş adamı ve sanatçılardan oluşan "Barış Treni"nin yolcuları 17 Haziran Salı günü İstanbul'a dönecek.

Tren hareket etmeden önce basın mensuplarına açıklama yapan İtalya Salento Üniversitesi'nden Rum Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi İsabella Bernardini d'Arnesano, İstanbullu olduğunu ifade ederek, bu etkinlikten dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.

Babasının Ermeni, annesinin Rum olduğunu ve 46 senedir İtalya'da yaşadığını belirten Bernardini d'Arnesano, şunları kaydetti:
"İstanbullu olduğum için bu barış hareketine özellikle katılmak istedim. Umarım ki halklar nasıl birbirlerini kardeş olarak görüyorsa, hükümetler arasında da bu olsun. Hem Yunanlılar Türkiye'ye geldiğinde hem de Türkler Yunanistan'a gittiğinde görüyoruz, kardeş gibi hep beraber şarkı söylüyorlar, yemek yiyorlar. Ayrıca Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne girmesini hepimiz istiyoruz. Çok tuhaf bir şey Türkiye gibi büyük bir memleketin AB'ye girememesi. Bizler Türkiye'nin Avrupai olduğunu görüyoruz."


Sanatsal Haber  15.06.2009

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.