Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

EINSTEIN’IN DİPLOMASI 199 BİN EURO

İsviçre'nin Luzern kentinde düzenlenen bir müzayedede, Albert Einstein'ın 15 Ocak 1906 tarihli doktora diploması 300 bin İsviçre frangına (yaklaşık 199 bin euro) alıcı buldu.

ATS ajansının haberine göre, Fischer Auktionen AG müzayede şirketinin yöneticisi Kuno Fischer, Zürih Üniversitesi Matematik ve Doğal Bilimler bölümünde verilen doktora belgesini özel bir kolleksiyoncunun satın aldığını belirtti.

Çok sayıda kişinin katıldığı açık artırmada, en fazla 20 bin ila 30 bin franga kadar yükselmesi beklenen Einstein'ın doktorası için iki alıcı büyük mücadele verdi. Einstein'ın 1909'da Cenevre Üniversitesi'nden onur doktorası unvanı alırken yaptığı konuşmanın metni de 102 bin franga (67 Bin euro) satıldı.


Sanatsal Haber  16.06.2009

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.