Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

ARA GÜLER’İN HAYATI KİTAP OLDU

Ara Güler'in hayatını anlatan 'Foto Muhabiri' yayımlandı. Güler, 81'inci yaş gününü, Fotoğrafevi'nde düzenlenen kitap tanıtımında pasta keserek kutladı.

Nezih Tavlaş'ın, Ara Güler'in hayatını anlatan ''Foto Muhabiri'' adlı kitabı, Fotoğrafevi tarafından yayımlandı.

Beyoğlu'ndaki Fotoğrafevi'nde yapılan kitap tanıtımında konuşan Fotoğrafevi Yayınları Yönetmeni Hasan Şenyüksel, Nezih Tavlaş'ın fotoğrafın efsane ismi Ara Güler'in hayatını anlatan bu kitabında, Türkiye'nin 80 yıllık tarihinin de yer aldığını söyledi.

Ara Güler'in doğduğu günden bugüne kadar tanık olduğu olayları kronolojik bir sırayla anlatan 343 sayfalık kitabın sonunda Güler ile yapılan bir söyleşi ve aile albümünden fotoğrafların yer aldığını belirten Şenyüksel, Tavlaş'ın kitaptan elde edeceği telif gelirini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğine bağışladığını kaydetti.

Ara Güler de yaklaşık 1.5-2 yıldır Nezih Tavlaş ile birlikte bu kitap üzerinde çalıştıklarını belirterek, hayatı anlatmanın zor bir iş olduğunu dile getirdi.

Güler daha sonra, kitap tanıtıma katılanlara kitabını imzaladı. Ayrıca bugün 81'inci yaş günü olan Güler, kendisi için getirilen pastayı keserek, etkinliğe katılanlarla birlikte doğum gününü kutladı.


Sanatsal Haber  15.08.2009

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.