Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

HALİÇ KONULU RESİM VE FOTOGRAF SERGİSİ

Rezan Has Müzesi yeni sezonda sanatseverleri dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Haliç’i konu alan resim ve fotoğraf sergisi ile buluşturuyor.
Haliç'in binlerce yıllık kültür mirasını koruma ve gelecek nesillere aktarma misyonunu üstlenen Rezan Has Müzesi; üç büyük medeniyetin izlerini taşıyan bölgenin unutulmuş değerini tekrar hatırlatmak, “Haliç” ile bağlarını kuvvetlendirmek ve bir anlamda O'na sahip çıkmak adına, sezona Türk Resim Sanatı Ustaları'nın Haliç'i kendi özgün yorumları ile ölümsüz eserlere dönüştürdükleri “Hali煔 sergisi ile başlıyor.
Adnan Çoker, Bedri Baykam, Devrim Erbil ve Ergin İnan gibi günümüz Çağdaş Resim Ustaları'nın Haliç'i kendi tarzlarında yorumladıkları eserlerle katıldıkları bu özel sergiden elde edilecek gelir yurtiçinde ve yurtdışında sanat eğitimi almak isteyen öğrencilerin eğitimi için ayrılan HASVAK Burs Fonu'na aktarılacak.
Sanat dünyasında iz bırakacağına inandığımız bu sergi 23 Ekim–31 Aralık 2008 tarihleri arasında Rezan Has Müzesi'nde görülebilir.
Müzenin ev sahipliği yaptığı sergilerden bir diğeri ise fotograf sanatçısı Burak Serdaroğlu'nun “Derme / Çatma” adlı sergisi. Burak Serdaroğlu objektifini Haliç'e cevirip; Türkiye'nin acı gerceği olan çarpık kentleşmenin Haliç'in dokusunda bıraktığı izleri ve bölge insanının günlük yaşamından çarpıcı kareleri izleyiciye sunuyor.
Üç büyük medeniyetin izlerini taşıyan bölgenin, çok katmanlı sosyo-kültürel yapısını dramatik bir yorumla fotoğraflarına yansıtan sanatçının sergisi ise 22 Ekim-30 Kasım tarihleri arasında Rezan Has Müzesi-Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluşacak.

“Hali煔 resim sergisinde eserleri olan sanatçılar.

”HALİÇ...” SERGİSİNE KATILAN SANATÇILAR

1. ADEM GENÇ
2. ADNAN ÇOKER
3. AYDIN AYAN
4. BALKAN NACİ İSLİMYELİ 5. BEDRİ BAYKAM
6. DEVRİM ERBİL
7. ERGİN İNAN
8. FEVZİ KARAKOÇ
9. GÜNGÖR TANER
10. HABİP AYDOĞDU
11. KOMET
12. MEHMET GÜN
13. MEHMET UYGUN
14. MUSTAFA ATA
15. OKTAY ANILANMERT
16. ÖMER ULUÇ
17. ÖZDEMİR ALTAN
18. RESUL AYTEMUR
19. SÜLEYMAN SAİM TEKCAN
20. TOMUR ATAGÖK
21. UTKU VARLIK
22. YUSUF TAKTAK
23. ZEKAİ ORMANCI
24. ŞAHİN PAKSOY


Sanatsal Haber  17.10.2008

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.