Britanya'nın başkenti Londra'da bu yıl 5..." /> Sanatsal Haber... Türkiye'nin Sanat ve Kültür Portalı.

                                                                               

  Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

‘KÖPRÜDEKİLER’ LONDRA FİLM FESTİVALİ’NDE

53. Londra Film Festivaline katılan yönetmen Aslı Özge'nin "Köprüdekiler" filmi büyük ilgi gördü.

Britanya'nın başkenti Londra'da bu yıl 53'üncüsü düzenlenen festivale katılan Aslı Özge, hem yönetmenliğini, hem senaristliğini, hem de yapımcılığını üstlendiği filminin, Türkiye-Almanya-Hollanda ortak yapımı olduğunu söyledi.

Özge, filmin "gençlerin gelecek korkusunu" konu aldığını belirterek, özellikle köprü üzerinde yolları kesişmeyen, ancak hayalleri kesişen üç kişinin, bir gül satıcısı, bir taksi şoförü ve bir trafik polisinin arayışlarını gösterdiğini belirtti.

"Köprüdekiler" filmine İngilizlerin ilgisinin daha önce de yoğun olduğunu ve filmle ilgili İngiliz "Time Out" dergisinde olumlu yazılar çıktığını kaydeden Özge, "İngiltere'den büyük bir ilgi var. Gösterimlerin hepsinde tüm biletler satılmıştı" diye konuştu.

Özge, 2009 yapımı filmin konusunun gerçek hikayelere dayanmasının ve polis karakteri dışındaki diğer iki ana karakterin kendisini oynamasının, ilgiyi artırdığını ifade etti.

Aslı Özge'nin "Köprüdekiler" filmi daha önce hem İstanbul Film Festivali, hem de Adana Altın Koza Film Festivalinde "En iyi Film" ödülünü almıştı.

Festivalde 3 Türk Filmi Gösteriliyor
Aslı Özge'nin İngilizce adıyla "Men on the bridge" filmi, İngiltere Film Enstitüsü (BFI) tarafından düzenlenen festivalde gösterilen tek Türk filmi değil. 29 Ekimde sona erecek Londra Film Festivalinde, Kutluğ Ataman'ın "Aya Seyahat" filmi ile Reha Erdem'in "Hayat Var" filmi de gösteriliyor.


Sanatsal Haber  20.10.2009

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.