Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

‘CAHİLLİKLER KİTABI’NIN ÜÇÜNCÜSÜ GELİYOR

Çok satan 'Cahillikler Kitabı’nın üçüncüsü 'Sağlık', 23 Ekim Cuma tarihinden itibaren kitapçılarda. Seri, sağlığımız hakkında bilmediklerimiz ve yanlış bildiklerimizle devam ediyor.

NTV Yayınları’ndan çıkan ve bir yılda 17 baskı yapan, en çok satanlar listesinde en tepelerde yer alan Cahillikler Kitabı, 'Hayvanlar Alemi'nin ardından şimdi de 'Sağlık'la ilgili bilinmeyenleri anlatıyor.

'Cahillikler' serisinin bu üçüncü kitabı, sağlığımız hakkında bilmediklerimiz ve yanlış bildiklerimizle devam ediyor. Kitapta bir araya getirilen yanlış bilgilerin ve peşin hükümlerin temeli, alanında önde gelen doktorlar ve araştırmacılarla yapılan görüşmelere dayanıyor.

Tamamı saygın tıp dergilerinde yayımlanan araştırma sonuçlarına dayanan bulgular aşağıdaki ve benzeri sorulara cevap arıyor:

- Kalp krizi aniden mi olur?
- Pizza ve hamburger gerçekten sağlıksız mıdır?
- Saç boyaları kansere sebep olur mu?
- Yağsız beslenme sağlıklı mıdır?
- Nezle, öksürük ve ses kısıklığına karşı antibiyotikler faydalı olur mu?
- Daha az cinsellik hormonu, daha az arzu anlamına mı gelir?
- Antidepresan ilaçlar intiharı önler mi?
- Annenin emzirmesi sadece çocuğun yararına mıdır?
- Kadınlarda bir G-noktası gerçekten var mıdır?
- Televizyon seyretmek gözlere zarar verir mi?
- Çok kahve içenlerin kalp krizi geçirme ihtimali daha mı yüksektir?
- Cinsel perhiz sperm kalitesini yükseltir mi?
- Çok uyumak sağlıklı mıdır?
- Yeşil çay kanserden korur mu?

Dr. WERNER BARTENS
1966 doğumlu, tıp doktoru, tarihçi, gazeteci ve yazar Bartens, Gieben, Freiburg, Montpellier ve Washington D.C. üniversitelerinde tıp, tarih ve Alman filolojisi okudu. Freiburg ve Würzburg üniversite kliniklerinde doktor olarak görev yaptı. Amerikan Sağlık Enstitüsü (National Institute of Health) ve Max-Planck Enstitüsü’nde araştırmalarda bulundu. Tıp konulu çok sayıda kitabın yazarı olan ve Bilimsel gazetecilik alanında birçok kez ödüllendirilen Bartens, saygın Alman gazetesi Süddeutsche Zeitung’un tıp ve bilim editörlüğü yapmakta.

Serinin diğer kitapları:
CAHİLLİKLER KİTABI

Filozofların, bilimcilerin ve sokaktaki insanların tarihin büyük bölümünde cevabını aradıkları pek çok soru Cahillikler Kitabı’nda. Kitap, şu ana kadar 17 baskı yaptı.

CAHİLLİKLER KİTABI 2 - HAYVANLAR ALEMİ
Kitapta hayvanların eşsiz, sonsuz çeşitlilikteki ve baş döndürücü dünyasını ve hayvanların hiç bilmediğiniz, çoğunlukla hayal bile edemeyeceğiniz özellikleri gözler önüne seriliyor.

Kitapçılardan 13 TL’ye, internet yoluyla ntvyayinlari.com adresinden ya da 0212 304 08 92 numaralı çağrı merkezinden kitaplar indirimli temin edinilebilir.


Sanatsal Haber  24.10.2009

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.