Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

BALE PABUÇLARI SEZONU

Romantik balenin en seçkin örneklerinden ''Giselle'', 12 yıl aradan sonra yeniden başkent sahnelerinde izleyici karşısına çıkacak. Ankara Devlet Opera ve Balesi (ADOB) bale topluluğunun 2008-2009 sanat sezonundaki ilk yeni eseri olan ''Giselle'', 25 Ekimde prömiyer yapacak.
Adolphe Adam'ın en tanınmış balesi olan ve ilk defa 1841 yılında oynanan ''Giselle'', Ankara Devlet Opera ve Balesi Başkoregrafı Zeynep Odabaşı tarafından sahneye konuldu. Bale alanında yeniliklerle dolu olan bu eserin kahramanı olan ''Giselle'', sevgilisinin kendisini aldattığını anladıktan sonra delirip ölen ve aşk acısından hayata gözlerini yummuş diğer kızların ruhlarıyla ormanda kendilerini aldatan sevgililerinden intikam almak isteyen bir varlığa dönüşen genç kızın öyküsünü konu alıyor.
Lirik müziği ve romantik atmosferiyle dünyanın en çok sahnelenen klasik balelerinden biri olan iki perdelik yapıtın koreografisi Jean Coralli ile Jules Perrot'nun imzasını taşıyor. Dekorunu Nihat Kahraman'ın, kostümlerini Nursun Ünlü'nün hazırladığı eserin ışık düzeni Fuat Gök'e ait


Sanatsal Haber  22.10.2008

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.