Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

ABİDİN DİNO’DAN EROL AKYAVAŞ’A BAŞYAPITLAR

Nişantaşı’ndaki The Sofa Hotelde açılan sergide, Abidin Dino ve Erol Akyavaş’ın da aralarında bulunduğu tanınmış sanatçılara ait 6’sı heykel 297 adet eser yer alıyor...

Koleksiyo nerler ve sanatseverlerin ilgiyle beklediği 25 Ekim’deki “Beyaz Müzayede” öncesinde, ünlü sanatçıların başyapıtları sergilenmeye başlandı.

Beyaz Müzayede Direktörü Aziz Karadeniz, açılışın ardından davetlilere sergide sergilenen eserler hakkında bilgi verdi. Açılışına iş ve sanat dünyasından çok sayıda davetlinin katıldığı sergideki eserlerin fiyatları bin ile 300 bin YTL arasında değişiyor. Beyaz Müzayede, 25 Ekim’de Nişantaşı’ndaki The Sofa Hotel’de basına kapalı gerçekleştirilecek. Sergide, Abidin Dino ve Bedri Baykam’ın da aralarında bulunduğu tanınmış sanatçılara ait 6’sı heykel 297 adet eser yer alıyor.

Türk modern ve çağdaş sanatına ilginin artmasıyla yoğun katılım beklenen ve koleksiyonerlerin yatırım amaçlı büyük ilgi gösterdiği Beyaz Müzayede’nin en etkili yapıtlarından birini, ünlü sanatçı Erol Akyavaş’ın “Cehennet” adlı eseri oluşturuyor.

Leke, işaret, yazı, figür ve soyut biçimleri bir arada kullanarak, kendine özgü bir kompozisyon anlayışıyla eserlerini oluşturan Akyavaş, Beyaz Müzayede’de bir başyapıtıyla sanatseverlerin karşısına çıkacak. Akyavaş’ın “Cehennet” adlı 190x250 santimetre boyutundaki eseri, cennet ve cehennemin sentezini oluşturuyor.


Sanatsal Haber  23.10.2008

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.