Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

‘MOGAN’ FOTOĞRAFIYLA BİRİNCİLİK GELDİ

Avrupa çapında doğa ve vahşi yaşama dair güzelliklerin konu alındığı fotoğraf projesinde, Türkiye'den Mogan Gölü'nde çekilen fotoğraf birinci seçildi.

Doğa ve Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı Barış Koca, Avrupa çapında ''Wild Wonders of Europe-Avrupa'nın Yabanıl Harikaları'' adıyla doğa ve vahşi yaşama dair sıra dışı güzelliklerin konu alındığı fotoğraf yarışmasının, Avrupa çapında şimdiye kadar gerçekleştirilen en büyük fotoğraf projesi olduğunu belirtti.

Yarışmaya gönderilen fotoğrafların, Avrupa'nın önde gelen doğa ve vahşi yaşam fotoğrafçıları tarafından elemeye tabi tutulduğuna, finale kalan fotoğrafların ise bir ay boyunca halk oylamasına açıldığına işaret eden Barış Koca, gönderilen toplam 11 bin fotoğrafın jüri tarafından değerlendirildiğini, Türkiye'den finale sadece Mogan Gölü'nde çektiği ''Sabah Sisi ve Bahriler'' adlı fotoğrafın kaldığını bildirdi.

Koca, bu kapsamda Kasım ayında yapılan son halk oylamasında da fotoğrafının birinci seçildiğini kaydetti.

Yarışmada elde edilen dereceyle Başkent'in en önemli doğal alanlarından olan ve 200'den fazla kuş türüne ev sahipliği yapan Mogan'ın sahip olduğu güzelliğin tescillendiğini dile getiren Koca, Mogan'ın korunması için yetkililerin ve vatandaşların daha fazla duyarlı olması gerektiğini sözlerine ekledi.


AA  26.12.2009

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.