Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

 

 

AİLEDEN BİRİ GİBİ - HALİT AKÇATEPE

Aileden biri-gibi Hababam sınıfının Paşa Nuri'sinin oğlu, tiyatro oyuncusu, sinema oyuncusu bir ailenin sanatın içine doğan çocuğu Halit Akçatepe...

İstanbul' da değil Newyork'ta doğsa ve yine oyuncu olsa bugün acı haberi bütün dünya medyası yazardı belki. O sanatın değer kazanmasına olan inancını hiç yitirmeyen altın bir neslin efsanevi ismi oldu.

Aileden paşa torunu olan Akçatepe benim yaşlarımda olanlar için artık kalitesine hiç kimsenin erişemeyeceği "Kaygısızlar" dizisinin, "Berber İsmail" karakteriydi. Ülke sorunlarına göndermeler yapan, sıradan insanların mutluluk hikayelerinde hep gülümseyen hep gülümseten bir yüzdü.

Oynadığı dram rolleri her ne kadar başarılı olsada komedi oyunculuğu etiketinden hiç kurtulamadı. Türk sineması tarihine yarattığı karakterler ile yön verdi.

Hababam sınıfı ve klasikleşmiş onlarca film... Kolay kolay kimseye nasip olmayacak bir kariyere sahipti, milyonların kalbinde -aileden biri-ydi... Unutulmayacak ve hiç ölmeyecek bir usta isim HALİT AKÇATEPE. Işıklar içinde uyu...


Nebahat KARYAĞDI
2.04.2017

Facebook ta paylaş


Yazarın Tüm Yazıları...  -   Yazar'a mesaj yaz  -   Yorum Yaz  

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.