Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

 

 

DÜNYAMIZ VE ÜLKEMİZ…

2018 yılı ikinci yarısının heyecan ile geçen günleri muhteşem getirileri…
Öncelikle dünyamızın kürelikten düzlüğe transfer edilme tartışmaları…

Uzaydan gelen görüntülerin ne olduğunu dahi algılayamazken yıllardır küre mi diye hiç düşünmezken, düz diye ortaya atılan fikrin etrafında birleşiverdik neler nelerle… Dernek bile kurulmuş ve ispatlayana para ödülü dahi konulmuş… Haydi bulun hangisi? Düz mü? Küre mi? İyi de uzaydan çekilen görüntülerle algılanamıyorsa nasıl bilinecek? Eski yöntemle tabi ki… Çık yola git git aynı yönde gel çıktığın yere! değil mi? Hiç denediniz mi? Yooo… diyenleri duyar gibiyim. Peki nasıl düz olduğuna hükmediyorsunuz? Bakın, deneyin, karşılıklı tartışın kibarca, sonucu bulun, paylaşın! Hala itiraz varsa çıkın uzaya bakın bir de siz gözünüzle! Başka gözler farklı görüyor olabilir. Sonuç; “Doğru tektir, döner dolaşır gelir.”

“Tavuk mu yumurtadan, yumurta mı tavuktan” yıllardır bulundu mu hangisi?! İkisi de doğru ise neden hala soru? Bak, gör, öğren, anla, ver elele, yürü güvenle… Kim tutar seni… Ama! ki varsa her zaman çıkar ortaya! Nedir? İyi bak, gör, bul, uygula, devam… Sorun var mı? Olsa bile minimum ve kolay çözüm… Haydi ne duruyorsunuz dünya düz ya da küre ne farkeder, üzerindeyiz ve iyi bakmalıyız ki hep kalabilelim başka dünya aramadan ömürlerimiz süresince… Bir kere geliniyor dünyaya ya da birkaç kez ne farkeder? Önemli olan gelindiğinde mutlu olmak ve etmek değil mi? Haydi hep birlikte saniyeleri bile kaçırmadan mutluluk aramaya ki kimseyi üzmeden, insanlık örneklerini ortaya koyalım. KOLAY GELSİN… Yeni günlerimize başarılar ve yardımlar…


Prof. Dr. Güniz AKINCI KESİM
10.07.2018

Facebook ta paylaş


Yazarın Tüm Yazıları...  -   Yazar'a mesaj yaz  -   Yorum Yaz  

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.