Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

 

 

ARALIKSIZ SANAT

Merhaba
Aylardan Aralık, hava aralıksız güzel, aralıksız aydınlık, aralıksız - aralıklı...
Yeni bir yıl umutların heveslerin tazelendiği bir arınma zamanıdır. Sevdiğim zamanlardır, kendine kandır yada inan... Bizi güzelleştiren yarına inanacak bir ümit kurar insan. Yeni yıl kararları alır ki çok severim.

Evime atölyeme çam ağacımı kurup süsledim. Onun yarattığı renk ve his bir mutluluk kattı bana. Belki süpriz hediye paketleriyle bana heyecan verecek bir enstalasyon çalışması, olamaz mı?
Yarını yaşanır kılacak umutlarla en güzel yıllar gelsin sağlıkla, mutlulukla! Yeni yılınız sanatla dolu olsun ve de kutlu olsun

(15.12.2018) Yeni bir sanat fuarı açılmış, ziyaret ettim. Yurtdışına çıkmak İçin en sevdiğim bahane fuarlar ve sergilerdir. Ülkemizde de yenilerinin olması çok keyifli. Umarım kalıcı ve nitelikli pekçok sanat fuarı herşeye inat açılır, seyircisi ile buluşur. Türkiye’de Atatürk’ten sonra açılan bir tane müze var o da açılalı 14 sene oldu. Biraz üvey evlat muamelesi gördü sanat ve sanatçı bu ülkede (en kibar tabirle).

29. İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali, başladı ve 21 Aralık’a kadar sürdü. Filmler, dönüşümlü olarak İstanbul Fransız Kültür Merkezi-Taksim ve İstanbul İtalyan Kültür Merkezi-Tepebaşı sinema salonlarında ücretsiz olarak gösterildi ve ilgi gördü.

Türkiye’nin yeni nesil sanatçı platformu BASE, ülkenin dört bir yanından yeni mezun genç sanatçı adaylarının yapıtlarını 20-23 Aralık 2018’de Galata Rum Okulu’nda aynı çatı altında bir araya getiriyor. Sanatçı biyografisi yazma geleneğini ustaca delen, çağdaş figüratif resmin en önemli temsilcilerinden olan Orhan Taylan’ın solo sergisi geçtiğimiz ay Türker Art sanat galerisinde açıldı. Yoğun ilgi gören sergi uzatıldı.

Dayan Kraliçe! Yeşilçam tarihinin unutulmaz ikonu Ayşen Gruda hakkında gündemi takip eden bir izleyici olarak. Son yazılı açıklama beni çok üzdü. Yaşadığı hastalığın son evresin de olduğu ailesi tarafından açıklandı.

Uluslararası Plastik Sanatçıları Derneği (UPSD)Türkiye Ulusal Komitesi ve Dünya Sanat Örgütleri Başkanı sanatçı Bedri Baykam dünya sanat ortamına EPİVERON kavramını kazandırmaya çalışıyor. Dünyaya sanat gününü kazandıran Baykam, eserin piyasaya veriliş onayı anlamına gelen hayatta olan ve olmayan Sanatçıların eserlerinin ve varislerin, haklarını korumayı amaçlayan bir belge olan EPİVERON hayata geçirildiğinde birçok açıdan sanat ortamına rahatlık katacak. UPSD’nin yaşama geçirme çalışmalarına başladığı EPİVERON, eserin değeri hakkındaki spekülasyonları, orijinallik kavramını sorgulatmayacak bir tür eser pasaportu olacak.

Aralıksız sağlıkla, mutlulukla, aşkla, sanatla ve sevdiklerinizle geçsin 2019 MUTLU YILLAR


Nebahat KARYAĞDI
23.12.2018

Facebook ta paylaş


Yazarın Tüm Yazıları...  -   Yazar'a mesaj yaz  -   Yorum Yaz 

 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.