Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

 

 

SÜPER HÜCRE (SUPERCELL)

Sende mi geldin sonunda bunca yıl sonra...
Yıl 1987 Lousiana Baton Rouge. Sabah erken üniversiteye giderken günlük güneşlik hava akşamları dönerken sırılsıklam edecek yağış!... Ne olduğunu anlamam mümkün değil ki ülkemdeki yağışları tanırken. Tropikal böyle dedim. Kocaman şemsiyeli dolaştım yazın da. Zira ıslanınca klimalı ortamlara girmek herkesin harcı değil ki ben gibi hassas bünyeli ve bademcik ateşli büyürken alınmış bademcikler ardi farenjit ve sonrası hipotiroid olan sürekli ders anlatmak zorunda olan birisi için. Yaz boyu hem çok terle hem üşü garip bir hal. Neyse konu niye ben yine. Zira bulunduğum sürece şaşırdıklarımı bu yıl ülkemde de görünce hayır olsun diyorum. Genetik ürünler ardı su azalınca süper hücreyi de bulduk galiba da sellere çare olamayınca vay halimize gitti gidenlerle çok geçmiş olsun.

GDO ile de uyarı yapmıştım çok daha geç kalmadan kilo artışları ile ki yine orada gördüğüm şişmanlık örnekleri ile sıra süper hücreye dikkat demede... Henüz tam gelişmiş kentlerimiz olmayınca vay demeden önce denerken hele ki yapılıyor diye düşünüyorum sadece araştırmadım henüz tam ama deprem takibimle yağışın gelişini söyleyebilirim de depremsiz nasıl yağdırılırı söyleyemem bilenlere uyarım dışında. Tüm araştırıcılara, uygulayıcılara kolaylıklar ama en çok zarar görmemelilere güzel hayat...Dünyamızın eski güzelliklerine dönebilmek için zaman ile işlemleri iyi kullanmak dileklerimle... Saygı ve selam.


Prof. Dr. Güniz AKINCI KESİM
10.07.2021

Facebook ta paylaş


Yazarın Tüm Yazıları...  -   Yazar'a mesaj yaz  -   Yorum Yaz  

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.