Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

 

 

BAZAART 2023

Hiç kış insanı değilim, kasım ayında doğmuş olsam da. Ay benim ayım kabul ama mevsim Allahtan bu sene sıcacık yazdan kalma günler ile dolu geçince kasımda doğan yaz çocuğu olarak dolaştım, doğumumu bu sene aydınlanma olarak aldım. Güneşli günlerde bana işaret oldu. İçimde beni yoranları temizlemek olarak seçtim bu zamanı. Birde şiddetli hastalanınca daha da kendim ile kaldım her şerde bir hayır vardır bu eve kapanış temizlik ile başlangıç oldu aslında.

Ne kadar başarılı olacağım, oldum zaman akışında göreceğim. Duygu yüklerinden, bazı kendi kendime yüklediğim anlamlardan kurtulduğum kesin. Kendimi hayatta nereye koyduğum nerede doğru olduğum nerede fazla olduğum J Ben kendimi sevmeyi sevmeye başladım bir kez daha.

Bu ayda gönülden yapılanları daha da net gördüm, zorlanmadan keyif alarak, keyif vererek paylaşılanları, konuşmaları ve daha çokları. Uzun uzun paylaşacağım kasım ayı notlarım çok.

Bu kasım size harika bir organizasyondan bahsedeceğim. Kurucularından olan ve çocukluğumuzdan beri tanıştığımız hep çok güzel kibar, her daim şık ve ölçülü çizginişini asla bozmayan arkadaşım ile sohbette haberim oldu. Daha doğrusu biliyordum takip ediyordum da ilk defa bu sene içeriklerine derinden dahil oldum. Hayran kaldım.

Sosyal sorumluluk projesi olarak başlayıp daha sonrasında sanat etkinliklerine öncü olma yolunda ilerliyorlar gençlerin yanındalar.

BAZAART 2023

Yeniköy Rotary Klübü bünyesinde 2011 yılında oluşturulan 11 yıldır başarılar ile yola devam eden proje güzel sanatlar fakültelerinde öğrenim gören sanat öğrencileri ve yeni mezunların eserlerini sergileme, koleksiyonculara ulaştırma sanatseverler ile bir araya getirme sağlayan bir sanat projesi.

‘Her Eve Bir Sanat ’ fikrinden yola çıkan Bazaart projesi sanatın, sanat koleksiyonu yapmanın bir lüks olmadığını vurgulamakta ve sanatın herkes tarafından ulaşılabilir olmasını misyon edinmektedir.

Bu sene yarışma sergisi başvuru tarihi 30 Aralık 2002 ye kadar devam edecektir. Etkinlik ise 15 - 22 Mart 2023 tarihleri arasında Galeri Deniz- Gayrettepe sergi alanında gerçekleşecek olup dereceye girenlere de ödüller de takdim edilecektir. www.bazaart.org sitesinden ayrıntılara ulaşabilir pırıl pırıl sanat öğrencilerimiz kendilerini bu sistem ağında birbirinden çok değerli seçici kurul üyelerini desteği ile sanat yolculuğunda yol alabilirler derim.

Ben sohbetin her anında çok heyecanlandım, emeklerine hayran kaldım. Aslında içilen bir kahvenin hiç de boş olmadığını o kadar faydalı adımlar ile gönüllere ulaşabileceğini gördüm. Yaratmanın faydalı olmanın, üretmenin mükemmel olduğunu bir kez daha hissettirdiğiniz için sonsuz teşekkürler iyi ki varsınız Bazaart ve böyle faaliyetlerde olan diğer kuruluşlar buralarda gönüllü çalışan güzel insanlar.

Yazı yazmayı çok sevdiğimi devamlı söylüyorum biliyorsunuz, kendi kendime konuşmak gibiydi benim için. Şimdi sizlerle konuşuyorum kendimi bildim bileli minik not defterlerim ve onlara karaladığım notlarım vardır. Bunlardan bazıları sevinçler bazıları kırgınlıklar bazıları da kızgınlıklar.

Siyah gözlükleri ile yazı yazdığı yıllarda da hiç atlamadan takip etmeye başladığım özgür ruhlu kadın canım Ayşe Arman’ın İYİLİK KOLYELERİ SAKAJEWA ismi ile yarattığı buradan elde edilen gelirin bir kısmı sosyal projeler kapsamında kullanılan kolyeler takip ettiğim sitedir. İlk defe Kasım başında tatlı bir kampanya yaptı bir konu verdi ne hissediyorsun yaz dedi, aaa çok tatlıydı hadi dedim ne hissediyorsun verdiği konu ile ilgili bunu kazanırsan doğum günü hediyen sana şans getirecek. 2 gün sonra ;’ kestane kebap acele cevap hellooo sen kazandın yazına bayıldım notu’ nasıl motive edici nasıl enerji verici. Kendi gibi. Arınmak, farklılaşmak iyileşmek için alınan işaretlerden güzel biriydi, aldım kalbime koydum.

Ve kendi kendime not; sizde kullanabilirsiniz tabi ki sevinirim; Ne yaşanırsa yaşansın, bir gülme payı bırak dudağının kenarında…

Bir çok fırtınanın içinde tekneyi kontrol da tutmak güç ister, sevmekten kelebekler ile konuşmaktan, bulutlara anlam yüklemekten güneşten, çiçeklerden böceklerden , doğadan, denizin büyüsünden vazgeçmemek gerek . Yıllarıma sevgilerimle.

Birde şikayetim var; senelerdir kullandığım çiçeksepeti.com sitesi. Sanırım büyümeye çalıştıkça bozulan veya bünyesindeki firmaları takip etmekten vazgeçen bir site. Ödeme peşin alınınca herşey olur ne olacak zihniyeti ile nereye kadar.

Nişantaşı’na çok çok sevdiğim birine mutluluk olsun diye gönderdiğim görselini çok sevdiğim bir çiçek ve gönderdiğim yerden gelen çiçek görseli ile darmadağın olan ben. Malzemeden çalmak, tasarlayamamak. Rezil olmak, utanmak parama acımak ve küfretmek bol bol . (bana yakışmasa da) o bölgede bunu yapamayan veya yollayabilen çicekciyi bizzat bulsam!!

3 gündür müşteri hizmetleri detaylı inceliyoruz diye mesaj gönderiyor ne incelendiğini bilmiyorum. Ellerinde belgeler bir çiçek tanzim edilecek benim çok üzüldüğüm adrese tekrar gidecek / veya para iadesi yapılacak.

Kafayı bozmayalım iyi olacak akış iyi olacak… Kasıma devam


Perrin GÖKDEMİR ÜLKER
17.11.2022

Facebook ta paylaş


Yazarın Tüm Yazıları...  -   Yazar'a mesaj yaz  -   Yorum Yaz 

 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.