Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

 

 

AYLARDAN MART

Uzun bir süre yazamadım. Yazmayı çok özlemişim.

Küçük oğlum büyüdü ve okula başladı. Ne zaman büyüdün demeye kalmadan ilkokula başladı. Okumak, yazmak, matematik, ödevler, sorumluluklar.

Ne çabuk çocukları büyüttük biz. Bazen bırakın biraz çocuk kalsınlar demek geliyor.

Ama sonra yazılılar, sözlüler, karneler, seçme sınavları. Ne kadar seçilmek zorunda kalıyor bu çocuklar diye düşünüyor insan. O küçücük bedenlerin taşıdığı çantaları, sorumlulukları görünce anneler…

Tüm bunları düşünürken sanatın tüm insanları mutlu edeceğini düşünüyorum. Sanat renkleriyle, müziğiyle, ritmiyle, sanatseverleriyle, sanatçısıyla, insanlar var oldukça yücelecek ve tüm canlıları ve evreni yüceltecektir.

Türk Sanat Piyasasından havadisler

Mart ayı itibariyle Türk Sanat Piyasasında önemli gelişmeler gerçekleşti.

Contemporary İstanbul Mart ayı itibariyle üç önemli etkinliğe imza attı.13-16 Kasım 2014’te gerçekleşecek fuar için dünya piyasalarını harekete geçrmek için üç önemli merkezde çeşitli organizasyonlar gerçekleştirecek.

New York’ta bu yıl 20. si düzenlenen Armory Show dolayısıyla önemli isimlerin buluşacağı bu etkinlikte Contemporary İstanbul’un istkrarlı katılımcılarından C24 Gallery’de düzeneyeceği davet ile Amerika başta olmak üzere The Armory Show dolasıyla New York’ta bulunan basın temsilcileri, sanat koleksiyonerleri, sanat profesyonelleri ve yöneticilerin katılacağı bir davet veriyor.

Dubai Körfez Bölgesi Cotemporary İstanbul ve Akbank Private Banking’in ev sahipliğinde Al QASR Hotel Dubai’de buluşacak.

Bu ikincisi olan, bu özel davette uluslararası sanatçılar, galericiler, küratör ve koleksiyonerlerin ve uluslararsı basının katılacağı davet çok konuşulacağa benziyor. Art Dubai’nin İstanbul ‘dan Galerist, Pi Artworks, Yavuz Fine Art katılımcılar arasındadır.

Moca Shanghai Müzesinde Contemporary İstanbul basın toplantısı ve resepsiyon düzenleyecek. Kar amacı gütmeyen bağımsız yönetilen, Çin Çağdaş Sanatına adanmış bir müze olan Moca Shanghai Müzesi, Türk Çağdaş Sanatını tanıtmak için biçilmiş kaftan diye düşünüyorum.

Basın toplantısında galeri sahipleri, eleştirmenler, sanat kurumu ve yöneticileri, koleksiyonerler ve basın mensupları katılacak.

İstanbul’da “5 Kadın 5 Dünya” adlı sergi var. Işık Mektepleri Ayazağa Maslak’ta Cihangir Sanat Galerisinde Beyoğlu’nda ‘Sarı Virus’ adlı sergi Handan Art Team 48 sanatçının katıldığı sergi 24 Mart’a kadar açık, sergide sarı rengi her sanatçı kendi algısına göre yorumladığı eserlerden oluşuyor.

2014 New York’ta Armory Show dolayısıyla Whitney Biennial mart ayı itibariyle açılıyor. Whitney Museum of Amerikan Art’da açılan biennial ay sonuna kadar devam edecek.

Charles Atlas’ın video estalasyonlarıdan olşan işleri Salt Beyoğlunda

Ebulfez Ferecoğlu’nun sergisi Alta Sanat Galerisinde 10 nisana kadar gezilebilir.

Ersan Deveci’nin ‘Kutsal Makine’ isimli sergisi 8 Nisana kadar Galeri Merkur’de görülebilir.

Burak Tüylek’in sergisi Mixer Sanat Galerisinde Tophanede sanatseverleri bekliyor.

Ahmet Polat ‘Diğer Kemal’ isimli fotoğraf sergisi Nişantaşı’nda

‘Biz Buradayız’ adlı sergi Zafer Karakuş seçkisiyle Çağdaş Kadın Sanatçılardan oluşan sergi Kent Sanat Galerisinde Mart ayı bouyunca sanatseverlerin ilgisini bekliyor.

Tüm Sanatsever dostlara güzel günler diliyorum


Aylin MENEKŞE
11.03.2014

Facebook ta paylaş


Yazarın Tüm Yazıları...  -   Yazar'a mesaj yaz  -   Yorum Yaz  

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.