Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

 

 

OY VER…

Vatandaşı, vatandaşlık görevimizi yapalım…

Eğrisiyle doğrusuyla, müziğiyle patırtısıyla, taahhütleriyle kandırmacalarıyla, tapeleriyle iftiralarıyla, il il gezmeceleriyle TV programlarıyla derken, bir seçim günü daha geldi çattı. Başlı başına sadece seçim çalışmaları için harcanan milyonlar belki de milyarlar su gibi aktı, hala da akıyor. Artık herkesin az çok oy renginin belli olacağı, elbetteki belediye vs yerel seçim ama manzara sanki de genel seçim havasında. Sonuçların ne olacağını yarın bu saatlerde görmeye başlayacağız. Tahminim, bu güne kadar ki en çok katılımın olacağı seçimlerden biri olacağı yönünde. Oyumuzun rengi ne olursa olsun, memleketimize ve milletimize en hayırlısının olmasını diliyorum. Bu seneki seçimlerde teknoloji çocuklarının az da olsa bir kısmı da oy kullanacaklar. Tabi her partininin olduğu gibi bizlerin de bazı seçim hileleri vs olur mu gibi kaygılarımız var, ama yine de yeni neslin oyları da az çok belli olacak diye düşünüyorum. Umarım sıkıntısız, çağdaş günümüz koşullarına yakışır bir seçim olur.

Her kime her hangi partiye verirseniz verin, mutlaka oyunuzu kullanın. Oy verilme işlemi bittikten sonra görevli olmasanız dahi istediğiniz her yerde sandıkları takip edebilir, seçim çalışmalarına tanıklık edebilirsiniz. Bu hatırlatmayı da yaptıktan sonra engelli vatandaşlar için Kadıköy Belediyesinin hizmetini de hatırlatalım. 444 55 22 nolu telefondan randevu alarak araçlarla oy kullanmanıza yardımcı olunacaktır.

Ve son sözü yine bir fotoğrafla yapmak istiyorum, umarım gerçekten de 31 martta saatleri 1 saat ileri ama ülkemizi umarım 1 asır ileri alabilmek umuduyla, hepimize hayırlı olsun, uğurlu olsun…


İlknur ERŞAHİN ÇAKICI
29.03.2014

Facebook ta paylaş


Yazarın Tüm Yazıları...  -   Yazar'a mesaj yaz  -   Yorum Yaz 

 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.