Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

 

 

GERİ SAYIM BAŞLASIN !!!

3...
2...
1...
MUTLU YILLAR…

Demek lazım değil mi? Evet, evet kesinlikle Mutlu Yıllar.

Bir beyaz tüy havada uçup önüme düşüyor… Meleklerimiz kanatlarını çırpıyor ‘umut’ her zaman bizimle dercesine. Siz sağlık dan sağlık dan haber verin, o yolunda ise şükredin gününüze, yaşama.
‘Gülmek, fırtınalı bir gökte doğan gökkuşağına benzer. A. Grun’

Gülmek için birçok neden yaratacağımız 2016 diliyorum. Bereket, bolluk, huzur. Biliyorum çok hayalperest duruyor bu yazdıklarım, ben bile satırlara dökerken kelimeleri çok inanamadım. Ama ne diyor evren ‘iyi dile iyi olsun’.

Geçenlerde bir arkadaşım bana ‘Alis harikalar diyarında gibisin’ dedi yazdığım bir notu okuduğunda. Onun bu söylediği kendime getirdi aslında beni, o kadar da harikalar diyarında hissetmiyordum kendimi ama devamlı bir maske takılı olduğu için yüzümde kimse benim sıkılabildiğime, üzüldüğüm çok şeylerin olduğuna, bazen batıp dipte olabileceğime inanmıyordu. Kimseyi üzmemek için çok sustuğumu, dertlerimi kendi başıma yüklenmeyi seçtiğime, yardım alırsam insanları üzerim diye çekindiğime akıl sır erdiremiyorlardı. Haklılar tabi hep Alis harikalar diyarı ben.

Gülmek için birçok neden yaratacağımız 2016 diliyorum yinede. Huylu huyundan vazgeçmez. Derler ya can çıkar huy çıkmaz diye. Ben o ben.

Etrafımda hayata güzel bakmayı bilen insanları istiyorum, negatif yüklenmiş her şeyden namemnun insanları istemiyorum yanımda. Suratları düşük, kötü bakan, gözlerinde. Sözlerinde empati, sevgi kırıntıları olmayan insanları dünyadan ışınlamak geliyor içimden.

Allah önce çocukları korusun, açlıkdan, zulmden, çaresizlikten, kimsesizlikten. Sonra dünyayı korusun savaşlardan, kardeşin kardeşe düşmanlığından, barış istiyorum kimse ölümsüz değil yaşadığımız kadar mutlu yaşansın istiyorum, hiçbir din, dil ırk üstünde olmasın insanlığın bunu istiyorum.

Yeni yılda dileklerim bunlar, benim gibi düşünenler hadi birlikte bunları dileyelim, tutarmı tutar.1… MUTLU YILLARA…………….


Perrin GÖKDEMİR ÜLKER
24.12.2015

Facebook ta paylaş


Yazarın Tüm Yazıları...  -   Yazar'a mesaj yaz  -   Yorum Yaz  

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.